Kreator CV

Dostęp do Internetu jest w dzisiejszych czasach kwestią oczywistą. Z sieci korzystają praktycznie wszyscy, bez względu na wiek i miejsce zamieszkania. Jasne, że w Internecie na człowieka czyha wiele niebezpieczeństw, jednak jest w nim o wiele więcej dobrych i pozytywnych aspektów. Sieć internetowa to wielka pomoc dla człowieka w wielu kwestiach codziennego życia. Takie strony www, jak na przykład: kreator CV, prognoza pogody, przepisy kulinarne, wyniki losowania Lotto, to tylko niektóre elementy Internetu, z których korzystamy codziennie i znacznie ułatwiają nam życie. Wszystko mamy podane na tacy, bez wychodzenia z domu. Właśnie dlatego wielu ludzi nie wyobraża sobie dzisiejszego świata bez dostępu do sieci internetowej.

To ułatwienie i pomoc, które otrzymujemy z Internetu, można zaprezentować na wielu przykładach, niech to będzie chociażby wspomniany wcześniej kreator CV. W dzisiejszych czasach każdy, kto szuka pracy, zmuszony jest do przygotowania własnego życiorysu (w postaci CV) oraz listu motywacyjnego. Sprawa wydaje się prosta dla tej osoby, która wie, jak to napisać lub wykazuje jakąkolwiek chęć do nauczenia się tego i do samodzielnego stworzenia własnego Curriculum Vitae. Są jednak ludzie, którzy nie potrafią napisać CV, bo nigdy wcześniej nie mieli z nim do czynienia – na przykład większość życia przepracowali w jednym miejscu pracy, a obecna sytuacja i nagłe bezrobocie zmusiło ich do szukania nowej pracy, w zupełnie nieznanych im realiach. Inni nie wyrażają zbyt wielkiej chęci do samodoskonalenia się lub zwyczajnie nie chce im się pisać życiorysu lub listu motywacyjnego. Wszystkim tym osobom z pomocą przychodzi kreator CV, który można znaleźć w Internecie. Można by zadać pierwsze nasuwające się na myśl pytanie – cóż to jest ten kreator CV? To nic innego, jak (zazwyczaj darmowa) aplikacja (lub program), dzięki której użytkownik może wykreować, stworzyć własne CV. Kreator CV jest dostępny na wielu stronach internetowych związanych z ogłoszeniami o naborze do pracy. Można go pobrać na swój komputer lub skorzystać z niego przez Internet. Okazuje się, że również wiele urzędów pracy umieszcza na swoich oficjalnych stronach internetowych właśnie taki kreator CV, który ma pomóc potencjalnym osobom bezrobotnym, które trafią do urzędu, w stworzeniu dokumentów aplikacyjnych (często dostępne są także kreatory listów motywacyjnych). Oczywiście w urzędzie są zatrudnieni pracownicy, którzy mają za zadanie pomóc w pisaniu takich dokumentów, ale niektórzy ludzie, zamiast kontaktu z człowiekiem i osobistego stawienia się w urzędzie (co wiąże się z dojazdem i straconym czasem), wolą zrobić to zdalnie, bez wychodzenia z domu.

Warto teraz przez chwilę przyjrzeć się bliżej działaniu tego „wynalazku”, jakim jest kreator CV. Jak ta aplikacja działa? Zwykle do takiego kreatora wprowadza się potrzebne dane (kreator CV podpowiada, jakie to mają być dane – są to informacje, które muszą się znaleźć w życiorysie) oraz zdjęcie. Następnie, krok po kroku, wykonuje się polecenia dyktowane przez kreator CV, żeby wreszcie zobaczyć ostateczne dzieło, czyli gotowe do wydrukowania lub wysłania e-mailem Curriculum Vitae. Oczywiście kreator CV nie sprawdza w żaden sposób wpisanych do aplikacji danych, więc trzeba się skupić i odpowiednio uzupełnić formularz, bo inaczej w gotowym CV mogą wyjść różnego rodzaju błędy, a to zwykle na starcie dyskwalifikuje kandydata do pracy w oczach potencjalnego pracodawcy.

 

 

2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone.