Branże, w których w Polsce można zarobić najwięcej

man-475557_1280Odkąd tylko mówi się o pracy, pracownikach i zarobkach w kategoriach obserwacji socjologicznych zaczęto również prowadzić badania nad tymi wszystkimi parametrami a wyniki tych badań opracowywać i przedstawiać publicznie. Wszelkie opracowania i wyniki takich badań są ogólnodostępne, dzięki temu można zawsze znaleźć niezbędne informacje. Można więc napisać ciekawy artykuł na temat branż i zawodów, które zarabiają w Polsce najlepiej. A jak wiadomo, kilka ciekawych zawodów oferuje wynagrodzenie zdecydowanie większe od przeciętnego. W jakim sektorze zatem warto podjąć pracę? O tym trzeba myśleć już na etapie wyboru szkoły średniej, po której zazwyczaj podejmuje się pierwszą pracę.

Niezmiennie i od wielu lat w rankingach opłacalności królują zawody związane z branżą komunikacyjną i informatyczną. Zdecydowanie jednak wielki bum na te właśnie zawody już dawno minął, chociaż jeszcze dwie dekady temu niemalże każdy student był studentem informatyki. Dzisiaj w tej kwestii wiele się pozmieniało a pracę w branży mają zapewnioną jedynie naprawdę dobrzy oraz Ci, którzy w swojej dziedzinie są najlepsi. Zarobki w tej kategorii zawodów wahają się około kwoty siedmiu tysięcy brutto, ale to jest tylko średnia. W każdym badaniu branż i wynagrodzeń zawsze podaje się średnią.

Kolejna działka współczesnej gospodarki, w której można zarobić najlepiej to oczywiście działalność w finansach i ubezpieczeniach. Oczywiście stanowiska doradcze i typowo sprzedażowe w tym zestawieniu będą zdecydowanie brylować. Doradcy bankowi, biznesowi i ubezpieczeniowi to kolejna po informatyce kategoria zawodów doskonale płatnych. Średnia pensji praktycznie identyczna jak w branży opisanej powyżej. I co najważniejsze, w tym zawodach powiązanych z tą dziedziną gospodarki każdy moment, żeby zająć się tą pracą jest idealny.

Kolejna dziedzina gospodarki to oczywiście górnictwo i wydobywanie. Jeśli nie wierzycie w to co piszemy to poczytajcie, ile zarabia się dzisiaj w górnictwie. Trzeba się oczywiście napracować ogromnie, ponieważ nie da się w górnictwie funkcjonować bez ciężkiej pracy. Ale zarobki potrafią zrekompensować nawet największy wysiłek. Nie mniej jednak średnia zarobków w górnictwie wydobywczym jest o około tysiąc złotych mniejsza aniżeli w powyższych wcześniej opisanych branżach. Co może dziwić, bo jest to naprawdę ciężka praca.

Na kolejnych dwóch miejscach najlepiej płatnych grup zawodów w Polsce będą zupełne nowości, których w poprzednich latach na próżno szukać było w podobnych zestawieniach. Kolejne miejsca to zawody związane z wytwarzaniem i zaopatrywaniem ludzi w energię oraz wolna działalność naukowa i techniczna. Co do tej energii to bardzo dobrze płatne są niemalże wszystkie zawody powiązane z dostarczaniem i sprzedawaniem energii pod każdą postacią. Natomiast druga działalność to przede wszystkim jakieś doradztwo techniczne, nadzór czy kosztorysowanie.

Jeżeli tylko jesteście w stanie znaleźć jakiś zawód idealny dla Was i dopasowany do Waszych predyspozycji a przy okazji znajduje się on na powyższej liście najlepiej płatnych to nie wahajcie się ani chwili, ponieważ zawsze należy patrzeć na to, żeby ze swojej pracy móc jak najgodniej żyć.

Zostaw odpowiedź

You must be Logged in to post comment.

2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone.