Porównaj swoje zarobki na portalach pracy i biznesów

money-1012598_1280Mapa zatrudnienia i wynagrodzeń, jeżeli chodzi o Polskę ale i każdy inny kraj europejski, jest szalenie zróżnicowana. Zatrudnienie, branże oraz wynagrodzenia w każdym regionie różnią się nadzwyczajnie bardzo mocno. Jest to uwarunkowane przez wiele czynników, a wiadomo, że teoretycznie najlepsze zarobki można uzyskać pracując w stolicy kraju. Tam, tylko teoretycznie, wszyscy zarabiają najwięcej, ponieważ o wiele droższe aniżeli w innych regionach są tutaj koszty tak zwanego życia. Koszty utrzymania to jednak jedno a zarobki to drugie, i jeżeli wziąć współczynnik proporcjonalności zarobków do kosztów życia to na pewno stolica Naszego pięknego kraju nie wypada najlepiej.

Jeżeli jesteście ciekawi tego, ile zarabia się na Waszych stanowiskach w innych częściach kraju to możecie sobie swoje zarobki z innymi porównać. Można to zrobić na stronach internetowych poświęconych poszukiwaniom pracy. Takich portali jest co najmniej kilka. Kilka takich, które można uznać za wiarygodne. No nie na wszystkich znajdziecie prawdziwe informacje, część z nich może być po prostu napisana pod czytającą publikę.

Dlatego właśnie, żeby nie reklamować z nazwy portali, które zajmują się pracą, namówimy Was do racjonalnego poszukania takowych w sieci. I na nich właśnie można podejrzeć pełen raport tego, jak się zarabia pieniądze w poszczególnych częściach naszego kraju. Raporty te można dowolnie skonfigurować, tak, żeby dostać najbardziej interesujące Was wyniki. Jeśli chcecie znaleźć tylko i wyłącznie stanowiska pracy identyczne z Waszymi to na niektórych stronach możecie dokładnie określi ć zakres porównań, jaki Was interesuje.

Portale poświęcone pracy, jej szukaniu oraz biznesom i finansom to kopalnia wiedzy na temat wynagrodzeń. Warto jednak porównywać zarobki w formie dokładnie takiej jak wspomnieliśmy powyżej czyli w stosunku do kosztów życia w danym mieście. Tylko wtedy otrzymacie praktyczne porównanie osiąganych dochodów w poszczególnych branżach i na poszczególnych stanowiskach. Warto jest w ten sposób właśnie do tego podchodzić, ponieważ zupełnie inaczej jest zarabiać pięć tysięcy złotych w Warszawie a zupełnie inaczej w Częstochowie czy Sosnowcu.

Tylko pytanie, czy oby na pewno chcecie wiedzieć, ile zarabiają ludzie z innych części kraju na Waszych stanowiskach? Przecież dla części będzie to pozytywne porównanie a dla innych negatywne, a już prawdziwym szokiem może się okazać informacja, że zarabiamy bardzo mało w stosunku do tego, co zarabia się w innych miastach. Pamiętajcie jednak, że na wielu stanowiskach macie realną możliwość negocjowania swoich pensji i to zarówno podstawy jak i prowizji.

Każdy, kto tylko zarabia na tyle, że wystarczy mu na spokojne życie powinien być przeszczęśliwy, ponieważ to jest bardzo ważne, żeby mieć pracę, która pozwala na spokojnie egzystować. Wielu ludzi ma pracę za najniższe możliwe pensje albo nie ma jej wcale i wtedy na pewno nawet nie ma czego porównywać. Tym czasem, jeśli macie potrzebę sprawdzenia, gdzie zarabia się najlepiej to zróbcie to na wartościach kwotowych ale opartych na kosztach życia w danym mieście. I wtedy będziecie mogli stwierdzić, czy macie się dobrze czy źle.

Zostaw odpowiedź

You must be Logged in to post comment.

2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone.