W tych branżach znajdziesz pracę bez problemów

office-594132_1280Obecny rok, czyli rok 2016 należy i należeć będzie do pracownika. Można to zaobserwować przyglądając się danym dotyczącym spadającego bezrobocia. Jeśli od procentu bezrobotnych odejmiemy jeszcze tych, którzy pracują za granicą a się nie wymeldowali i tych, którzy po prostu pracować nigdzie nie chcą to mamy realne bezrobocie chyba na poziomie jedno a może dwuprocentowym. I to są realia bo dane z urzędów pokazują oczywiście procent zawyżony. W tym roku i w następnych pracodawcy będą o pracowników bardzo mocno rywalizować a kilka zawodów będzie szczególnie mocno rozchwytywanych. Jednakże na rynku pracy powstaje pewna luka do wypełnienia, ponieważ w wielu branżach po prostu brakuje fachowców i zaangażowanych w swoją pracę profesjonalistów. Dlatego firmy zaczynają powoli rozumieć, że o dobrego pracownika warto jest dbać. Bo najlepsi pracownicy niezadowoleni ze swoich pieniędzy bardzo szybko odejdą do konkurencji.
Jest kilka branż, w których panuje ciągły niedobór dobrych pracowników. Może to dziwić, ale są to naprawdę branże w których wystarczy być dobrym fachowcem i wysłać kilka CV, żeby bez większych problemów znaleźć nową i całkiem dobrze płatną pracę. Dzisiaj co trzecie firma boryka się z problemami z zatrudnieniem naprawdę wartościowych pracowników. To może dziwić, bo przecież wydawać by się mogło, że o pracę trudno. To nie prawda a trudno o pracę mają tylko Ci, którzy robią wszystko, żeby jej tylko nie znaleźć. Jeśli więc nie chce się pracować to na pewno pracować się nie będzie.
O pracę na pewno nie muszą się martwić informatycy, specjaliści od IT i programiści. Wszystko, co się wiąże z nowymi technologiami wiąże się dzisiaj z ogromnym zapotrzebowaniem na fachowców w tych dziedzinach. Nawet trudno jest znaleźć specjalizacją powiązaną z komputerami w której trudno jest znaleźć pracę. Naprawdę w tych dziedzinach pracy jest mnóstwo, jest ona doskonale płatna i co najważniejsze, można naprawdę sporo zarobić pracując dla kilku firm jednocześnie na zasadzie zleceń i własnej działalności gospodarczej. Model współpracy biznesowej a nie pracy na umowę pozwala na osiągnięcie naprawdę ogromnych przychodów. W tej branży nawet praca na etacie jest znakomicie płata, dlatego naprawdę warto skończyć studia powiązane z branżą informatyczną, software albo IT.
Kolejnym zawodem, który jest w Naszym kraju owiany wieloma mitami i legendami a w którym pracy jest mnóstwo, jest zawód przedstawiciela handlowego. Nie jest to prosta praca a najlepsi w tej branży osiągają wyniki nadzwyczaj satysfakcjonujące finansowo. Stanowiska takie najczęściej wiążą się z otrzymaniem kompletnych narzędzi do pracy w tym służbowego samochodu. To dzisiaj bardzo ważne, ale praca w tym zawodzie nie należy do najłatwiejszych. Żeby się utrzymać w tym zawodzie trzeba być naprawdę dobrym handlowcem. I nie wystarcz tutaj tylko udawać, że się pracuje, ponieważ żadna firma nie będzie trzymać na swoich kosztach nierentownego handlowca. Rzeczywistość pracy przedstawiciela handlowego jest trochę brutalna ponieważ tutaj nikt nie cacka się z osobami, które tylko próbują pracować ale do tej pracy się kompletnie nie nadają. Pracy w tej branży podobnie jak w IT jest również pod dostatkiem.

Zostaw odpowiedź

You must be Logged in to post comment.

2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone.